Spotkania polityki i narracji, onuc i opatrzności, gówna i wiatraka.
RSS
piątek, 10 kwietnia 2015

Małgorzata Wassermann (Fot. Fot. Przemek Wierzchowski Agencja Gazeta / Agencja Gazeta)

 

 

 

W piątą rocznicę śledztwa i sześćdziesiątą siódmą szaleństwa, cząsteczki na wpół gotowego mocznika po raz ostatni przypłynęły do wątroby Maciory, a nie znalazłszy ani krztyny transkarbamylazy, wylały się toksycznym amoniakiem wprost do przestronnej jamy, gdzie mieściło się prawdziwe wnętrze Likwidatora.
Śledczy odczuł zwiotczenie mózgu i przypływ patriotyzmu, ujrzał orła białego, po trzykroć wybuchłego, z godnością wykorzystującego dyspepsję w celach na poły odrzutowych, na poły narodowowyzwoleńczych. Popadłszy ostatecznie w ataksję i encefalopatię, Maciora  zapragnął napisać testament i przestrogę; zdążył skreślić następujące słowa:
-- Wbrew temu, co się wszystkim wydaje, istotą Polskości nie jest niedojeb, ale zaburzenia syntezy mocznika.
Wkrótce potem, głowa śledczego opadła i ni to nadpłynął ni to nadleciał pewien były prokurator, który trzasnąwszy obcasami lakierek biskupa polowego, nałożył generalską czapkę wprost na śledzionę i niejasno zaproponował:
-- Posłuchamy sobie, Macierewicz, taśm z rejestratora?
-- Na co taśmy? Wolimy, panie prokuratorze, tak zwaną prawdę. Prawda zaś nie jest ani materialna, ani formalna, tylko taka, że oni się muszą do niej przyznać. 
-- Nie znacie, Macierewicz, rozmiaru tej prawdy. Zanim zdrapali mnie ze statecznika, przez chwilę byłem, połowicznie, w kokpicie, ale i na odwrót. Co tam się nie wyprawiało. Stewardessa Basia, na ten przykład, myślicie, Macierewicz, że okrzyki "kurwa" to było od zderzenia z brzozą? Sądzicie, że "piwko" to taki napój? W każdym razie, noszę czapkę generalską nie dlatego, żeby nie szokować, ale dlatego, że zamiast odejścia na drugi krąg, tam się odbywały pikantne przebieranki. Chce pan posłuchać?
-- Ależ czapka generalska na głowie byłego prokuratora komunistycznego, a potem pisowskiego śledczego, nie wyczerpuje znamion genderowych przebieranek.
-- Nie wszystko mogę powiedzieć, gdyby wyszło na jaw, co mi Błasik zrobił, moja córka by Błasikową wdowę zajebała na śmierć. 

 

23:46, balsamlomzynski
Link Komentarze (17) »
Zakładki:
Obowiązkowo
Blogi Polityczne
Najlepsze Blogi Polityczne