Spotkania polityki i narracji, onuc i opatrzności, gówna i wiatraka.
RSS
niedziela, 29 grudnia 2013

 

Dowiedziawszy się, że ma wyginąć, naród polski po raz kolejny chwycił za oręż, nie żeby ponownie przyspieszyć własną zagładę, ale żeby dokonała się ona na stojąco. 

Geneza
Korzystając z osłabienia relatywizmu wskutek bezwzględności zimy, która nie osłabia wprawdzie tendencji samobójczych, zaburzeń poczucia tożsamości, depresji, ale wykorzystywanie seksualne czyni bardziej skomplikowanym, napisano pięciostronicowy manifest z grubsza przypominający program gospodarczy najgłupszej partii opozycyjnej. Proponowano w nim uwłaszczenie narządów dzieci nienarodzonych.
Zawrzało. Przywództwo powstania powierzono działaczowi inhibicji seksualnej, weteranowi masturbacji, Jarosławowi Kaczyńskiemu, który przemówił z okien pobliskiej kolaski:
-- Obowiązki kierownika powstania przejmuję tymczasowo i z konieczności, aż okrzepnie Gowin, który skądinąd…
Powstańcy przerwali gwałtownie poganiając konie zaprzęgnięte z obu końców kolaski.

 Pierwsze potyczki
W czasie próby rutynowego przeniesienia próbek smoleńskich z centralnego laboratorium do archiwum prokuratury wojskowej, tak zwana frakcja Czerwona wywołała zgiełk medialny. Próbki odniesiono do laboratorium, ale było już za późno, tygodnik w sieci opublikował zdjęcie, które pokazywało Tuska uśmiechającego się do dzieci. Pod zdjęciem widniał podpis:

"Tusk uśmiecha się do nienarodzonych dzieci resortowych".

Pulchni z inhibicji dziennikarze zażądali, żeby się wytłumaczył, a ponieważ nie było z czego, zatriumfowali jak pawiany po denaturacie. 
Reprezentujący Czerwonych kierownik zadatkował w Londynie 8 tysięcy karabinów, a działający w imieniu frakcji Białych Gowin zamówił w Genui 5 tysięcy sztuk tańszej broni starego typu, której jednak nigdy nie wykorzystano1.

Przebieg
Okupant ogłosili nabór do Mam Talent, i chociaż nikogo odpowiedniego nie znaleziono, powstanie stało się faktem.

Kierownik ogłosił się Prezesem, przystąpił do dwóch potyczek pod Krzywosądzem i pod Nową Wsią. Przed wyjęciem oręża zgłosił przeciek i na dwa tygodnie wyjechał do Paryża. Kiedy wrócił, nie odzyskał tytułu Prezesa:
-- Proszę do mnie mówić: panie kierowniku.

Po serii starć powstańcom udało się przejąć zarzuconą na rzecz stawu na Kasprowym przebudowę linii kolejowej Warszawa-Gdańsk. Z podkładów wzniesiono barykadę, zbyt jednak wysoką, by idące drugą stroną odziały Białych zauważyły Czerwonych.  Siły powstańcze nigdy się nie połączyły.

Biali bez trudu zatrzymali jednak autostradę A4 uniemożliwiając Fotydze podjęcie dzieła zjednywania sojuszników w Czechach:
-- Naczelną zasadą polityki zagranicznej jest by szukać pomocy tam gdzie najmniej się nas spodziewają, wykorzystując element zdumienia.

Schyłek
Kierownik przekroczył tymczasem granicę Galicji, gdzie został aresztowany. W więzieniu w Tarnowie zamierzał wygłosić dłuższe przemówienie, ale dogadane ad hoc siły białe, czerwone i całodobowe, zdołały mu to uniemożliwić. Nie chodziło to, że coś powie, ale o to, że powstania organizuje się wiosną.

Jeśli chodzi o genezę i skutki Drugiego Powstania Styczniowego, to zasadniczo były dwojakiego rodzaju.

 

 

 1. Powstanie nie odbyło się.

 

22:37, balsamlomzynski
Link Komentarze (57) »
sobota, 28 grudnia 2013

 

 

W dzień fiesty św. Szczepana, pierwszego męczennika Chrześcijan, tyle że Żyda, co wtedy nie miało jeszcze takiego znaczenia, męczennika, który w Sanhedrynie oskarżył Boga o ciągłość, spójność i w sumie dobre intencje, za co Szczepana ukamieniowano, omyłkowo, bo Bóg nie czuł się urażony, jedynie nasz człowiek, święty Paweł, też Żyd, co jednak robi się pewnym problemem; a zatem właśnie w dzień fiesty św. Szczepana Papa Francesco wstąpił do NATO, po kilka strategicznych B-2. Szefową bazy lotnictwa w  Aviano była prosta amerykańska genderystka, generał Janet Wolfenbarger.

-- Czy bedwójką doleci do Torunia bez przesiadki, pani generałowo Wolfenbarger?

-- Jaka tam ze mnie generałowa, żona jest tylko porucznikiem. Toruń jest nawet za blisko, weźmie wasza świątobliwość F-22, chociaż generalnie obecnie bombardujemy wyłącznie faszyzujących fundamentalistów.

-- I tak jest bardzo dobrze. Prosiłem, żeby zająć się ubogimi, nie drwić z Żydów i nie oddawać się obsesjom.

-- Jeśli tak, to F-22 są do dyspozycji waszej świątobliwości.

-- Jaka tam z nas wasza, sami mieszkamy, czasem wpada światobliwość, a czasem są tylko narządy. A da radę wpaść po drodze do Włocławka? Trzeba pobrać Meringa, zna okolicę i wie jak zrzucać.

-- Niech się Mering ciepło ubierze, zabierze mocne okulary i wypije coś mocniejszego bo w F-22 strasznie ciągnie przy starcie, a przy lądowaniu pcha.

-- Mering jest prawdziwym biskupem.

-- Nie będzie się zatem lądować.

Trzy F-22 zahaczyły o Włocławek, nad którym unosił się nowoczesny duch Meringa, który w istocie jakimś cudem był biskupem i polecieli nad Toruń:

-- A dlaczego tak wysoko, podobno teraz generalicja NATO niziutko lata?
-- Kurica nie ptica, polska generalicja nie szpica. Jak ktoś chce przyziemnie, ekscelencjo, trzeba najpierw przyciąć drzewa.

-- Ale uważajcie bracia piloci, żeby nie trafiać w jakieś dziatki. Celujcie w Gwiazdę Nowej Ewangelizacji.
-- Może lepiej będzie jeśli ekscelencja zrzuci pierwszą bombę. 

 

Bombardowanie trwało dwie i pół godziny. Redemptoryści, z rozwianym włosem, częściowo tylko ubrani, biegali po ruinach dziedzińców dzieł Rydzykowych: Wyższej Szkole Kultury Medialnej, do której nikt nie chciał się już zapisywać, rozgłośni radiowo-telewizyjnej, której już nikt nie rozumiał, i Świątyni Gwiazdy Nowej Ewangelizacji, w której naigrywano się z Żydów, i w której tej niedzieli miał być odczytany list episkopatu o rzeczach, które episkopat znał tylko z opowiadań księdza Oko; zakonnicy wznosili do niebios ramiona, krzycząc:

-- Boże, Boże, dlaczegoś nas pokarał?

-- To nie ja, to Francesco.

Rydzyk, który, jak powiada pismo do Krajowej Rady, jest nieśmiertelny, wysunął spod ruin żółtawy łeb:

-- A czyż Francesco nie jest twoim plenipotentem?

-- Moim adwokatem jest Giertych.

11:12, balsamlomzynski
Link Komentarze (21) »
 
1 , 2
Zakładki:
Obowiązkowo
Blogi Polityczne
Najlepsze Blogi Polityczne