Spotkania polityki i narracji, onuc i opatrzności, gówna i wiatraka.
RSS
czwartek, 09 stycznia 2014

Zdjęcie: Tomasz Poręba

 

Ujmując rzecz ideologicznie, politycznie, a także po prostu, koalicyjny Cameron był od prezesa dwa razy dalej, niż wrogi Tusk, toteż dalsze pisanie listów i telefonowanie do premiera Anglii wydawało się pisliderowi po trosze poniżające, a po trosze pozbawione sensu. Ustawiono zatem flagę narodową, wsunięto w kadr niezwykle bujną, peerelowską roślinę doniczkową typu fikus benjamin, prezes podniósł słuchawkę prawą ręką, a lewą podźwignął nad blat biurka, żeby widać było, że gestykuluje śmiało i się tego nie boi.

W istocie jednak, telefonował do Błaszczaka:

-- Błaszczak, jedynki układam, jaki wy właściwie jesteście gender?

-- Ale skąd ja mam to wiedzieć, jeśli ja to odrzucam?

-- Nie da odrzucić, gdyby się dało, dawno bym to zrobił.  Jak szczacie, to robicie to na stojąco czy na siedząco, bo układam listy na suwak, jedno posło na stojąco, jedno posło na siedząco.

-- Ale jakże tak, wszak to ustępstwo na rzecz sposobu myślenia, który odrzucamy.

-- Nie o myślenie chodzi, jak z tym szczaniem u was?

-- Nie było, panie prezesie, w tej kwestii dyscypliny.

-- Nie mogło być, szczanie to nie sumienie.

-- Nie chciałbym skłamać, ale z pewnością nie zwracam na takie rzeczy uwagi, przy kolejnym razie sprawdzę i natychmiast doniosę.

 

Błaszczak posmutniał i poszarzał, a ponieważ nie miał się kogo w klubie poradzić, został z dylematem sam. Zgodnie z tradycją dmowską, próbował wyprzeć zagadnienie ze świadomości, zgodnie z  piłsudczykowską usiłował wytrwać, a kiedy sprawy zaszły za daleko, uświadomił sobie, że to może być test na szczerość, przebiegłość, albo na jedno i na drugie. Błaszczak w żadnym razie nie był szczery, byłoby szaleństwem sądzić, że jest przebiegły, ale miał flagę i ściśle pereelowską, choć nie tak majestatyczną jak fikus benjamin, roślinę doniczkową typu sansevieria:

-- Tu Błaszczak, panie prezesie,  nie wiem jaka jest poprawna odpowiedź, dlatego odpowiem pytaniem na pytanie: jak pan to robi, panie prezesie, zobowiązuję się czynić podobnie.
-- Widzicie Błaszczak, ja akurat, jak tylko mogę, szczam do doniczki. 

 

 

Zdjęcie: Tomasz Poręba

21:10, balsamlomzynski
Link Komentarze (119) »
Zakładki:
Obowiązkowo
Blogi Polityczne
Najlepsze Blogi Polityczne