Spotkania polityki i narracji, onuc i opatrzności, gówna i wiatraka.
Blog > Komentarze do wpisu

Śmigłowiec

 

Niech będzie pochwalony Bóg, przedwieczny ojciec, Maryja, zawsze dziewica i Jezus Chrystus, nigdy nie w służbach, a nawet przez nie bity, zarówno batem jak i po plecach. Witam państwa w cotygodniowym felietonie Głos Polski. Mam dziś państwu do przekazania wiadomość trudną, ale i ważną. Dziś po południu, zaraz po Aniele Pańskim, mówiąc ściśle, w dekadzie Wielkiej Soboty, aż do Świętej Trójcy odmawiamy w tym czasie Królową Niebios, zadzwonił do mnie przewodniczący podkomisji ponownego wyjaśniania, doktor Wacław Berczyński, włókiennik, inżynier, wybitny badacz ogromnej ilości amerykańskich wypadków losowych, zarówno własnych, ale przecież nie tylko, i oświadczył, że mu odjebało. Można powiedzieć, szewc bez butów chodzi, a mówiąc ściśle, w komisji schizoidalnej o diagnozę najtrudniej. Powiedziałem mu, naturalnie, że przecież dlatego właśnie został zatrudniony, i że dlatego to się nazywa podkomisja, bo nikt nie spełnia wymogów bodaj, żeby blaszane kury macać, a on na to, że odjebało mu ponownie, i że nie ma dwóch zdań, tym razem ostatecznie. Ja mu na to, że nigdy nie jest ostatecznie, a on na to, skąd ja mogę takie rzeczy wiedzieć. Więc mu wyjaśniam, że mam kompletnie porąbane od głębokiego Gierka, kiedy już nie było cukru, ale jeszcze było masło, a mimo to stwierdzam, że z każdym miesiącem budowania zaawansowanej gospodarki wolnorynkowej, jest ze mną coraz gorzej.  On mi tu przerywa: no to mi, Antoni powiedz, jak bardzo ci odjebało, a ja ci powiem, czy mnie bardziej. No dobra, mówię, żeby wzmocnić flanki wschodnie i zachodnie potrzebuję groby kopać, a on na to, że on ma gorzej. No to go pytam, co pani jest. A on mi na to odpowiada, śmigłowiec.

 


piątek, 21 kwietnia 2017, balsamlomzynski

Polecane wpisy

  • Pokój socjalny

     Anfisa Aliochina, urzędniczka-porucznik, naczelnik kremlowskiego działu pism wchodzących, obejrza ł a list od Amerykanów pod światło, wyjęła z szuflad

  • Művész Kávéház

     Bywalcy Művész Kávéház przy Andrássy út 29: Gergely, Mihály i Pál przekomarzali się w naturalny, węgierski, zasadniczo namolny, przygnębiający sposób,

  • Międzyrzecze

    Waszczykowski wrócił do Warszawy skupiony, jeszcze spięty od niedawnej nieustępliwości negocjacyjnej w sprawie Tuska. Z limuzyny wysiadł na przystanku Nowogrodz

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2017/04/21 23:42:58
Uważam, że to wszystko zaczęło się w harcerstwie. Znaczy wcześniej niż za Gierka (choć nie wiem z drugiej strony, jak długo Antoni w tym harcerstwie konspirował i jeśli np. był anonimowym harcerzem po Radomiu, co jest możliwe, jak wszystko w życiorysie katolika, to możliwe, że za Gierka). W każdym razie ja harcerstwo wspominam jako udrękę i dlatego rozumiem ludzi, którzy się modlą na baczność. Najważniejsze, że został Nowaczyk. On ma twarz zdecydowanie bardziej zbliżoną do Terleckiego i w ogóle wygląda tak, jakby udręka harcerstwa i uczulenie na maślankę dotyczyły tylko Witek. Mam nadzieję, że Nowaczyk uszczelni też system podatkowy. Bo Beata powiedziała dziś, że uszczelnili, ale ja jej nie wierzę po tym Oświęcimiu i wolę, gdy uszczelnia ktoś z Ameryki. Co nie zmienia faktu, że wszyscy są jebnięci, no może poza Mazurek, ale ta była tylko na koloniach (1979 - zatem po Radomiu - ; Pojezierze Drawskie) i tam po prostu jedna dziewczyna miała suszarkę do włosów, lecz pożyczała tylko Beacie (dwa, trzy razy, ale ślady pozostały).
-
2017/04/22 21:35:28
Doktor Kazimierz Nowaczyk, były laborant medyczny, objąwszy przewodnictwo podkomisji ponownego badania, zapragnął kontynuować dzieło wielkiego poprzednika, kiedy więc Maciora zadzwonił, powiedział:
-- Żadnych założeń.
-- Co wam, Nowaczyk?
-- Żadnych założeń, podkomisja nie przyjmie nawet, że F=ma.
-- Ależ to oczywiste, Nowaczyk, że "F" nie równa się "ma, " rzecz w tym, że musicie przyjąć, że był wybuch rosyjski, żeby ukryć, że sprowadzali bardzo krzywo.
-- Ale wybuch to zupełnie inna sprawa, naturalnie, że przyjmiemy wybuch, nie przyjmiemy jedynie założeń.
-
2017/04/22 22:46:40
On mi tu przerywa: no to mi, Antoni powiedz, jak bardzo ci odjebało, a ja ci powiem, czy mnie bardziej. No dobra, mówię, jak badałem katastrofę lotniczą, to zapomniałem policzyć wybuchy i trzeba było zaokrąglać. Do ilu, pyta, do trzech. To jest nic, mówi, jak ja badałem tę samą katastrofę, to trzeba było zbudować identyczną kopię kadłuba, a ja zrobiłem tylko górną połowę i zapomniałem wstawić okien. To teraz wstaw. Za późno, już tę kopię wysadziłem w powietrze. Skoro miało być wysadzane, zauważam, to okna i tak by diabli wzięli. Ale te okna, mówi, miały jako jedyne przetrwać. A to rzeczywiście masz pod górkę, mówię, ale posłuchaj jak ja mam, drugi raz już szykuję sobie zaplecze militarne na zamach wojskowy, ale znowu nic z tego nie będzie bo wszystkich żołnierzy potrzebuję na warcie do pilnowania popiersia.
-
2017/04/22 22:59:10
Nowaczyk ma imponujące dossier powietrznych katastrof naziemnych i tytuł Człowieka Roku 2013 od Sakiewicza. Poza tym nie "udziela" wywiadów, lecz normalnie za pomocą grymasów i typowych dla somnambulików rzadkich zachowań behawioralnych (zespół nocnego jedzenia, zespół Turnera, chórki u Eleni) odzywa się tylko, gdy nie jest podsłuchiwany. Wychował się w Wałczu, a to, proszę mi wierzyć: byłam tam w 1969 na obozie harcerskim, wyjątkowo pojebane środowisko. (Przez dwa tygodnie nie spotkałam tam nikogo, komu można byłoby zaufać w kwestii odejścia na drugi krąg). Poza tym poznał Antoniego podczas internowania (jest też wersja, że w Ostródzie na koncercie grupy Wawele), i od tamtego czasu zawsze, gdy może, zarabia w Polsce więcej niż w Ameryce, gdzie Wawele koncertują rzadko (o Eleni nie wspomnę), bo to dobrze wpływa na uszczelnienie systemu u Beaty i w ogóle na stosunki między narodami Błaszczaka.
-
Gość: jodyna, *.slaskdatacenter.pl
2017/04/24 23:41:42
Wacku, mam nadzieję, że się jeszcze podniesiesz.
-
2017/04/25 01:39:39
Niejaki krzychjot5, pisze pod artykułem w Wyborczej:

"Powiadają, że Antkowi najpierw zabrano Misia a teraz odcięto Wacka"

wyborcza.pl/10,82983,21683482,game-over-mowi-pis-waclaw-berczynski-juz-nie-wroci-do-polski.html
-
2017/06/15 21:21:34
Nareszcie wywalona ta orgia trollerki. Strach się było dopisać.
-
2017/06/16 01:42:15
Jak nam będą przeszkadzać, to się ich zablokuje.
Blogi Polityczne
Najlepsze Blogi Polityczne